Jakie Poczta Polska oferuje przesyłki pocztowe?Poczta Polska ma bardzo bogaty usług krajowych, jak i zagranicznych. Przed wysłaniem jakiś rzeczy, warto wejść na stronę internetową Poczty i przekonać się, jakie gwarantuje ona nam usługi, a także ile kosztują i czym się różnią.


Jakie Poczta Polska oferuje przesyłki pocztowe?

Foto: d.wiadomosci24.pl


Z usług krajowych możemy wybrać przesyłki pocztowe, takie jak: listowe, listowe polecone i listowe z zadeklarowaną wartością. Ceny zależą od wagi listu, a także gabarytu A lub B. Poza tym list możemy nadać ekonomicznie lub priorytetowo. Przesyłki pocztowe listowe są nierejestrowane. Nie należy przesyłać wartościowych przedmiotów, bo takie listy mogą zaginąć, gdy będą dostarczane do odbiorcy. Kopertę musimy także bardzo dobrze zaadresować. Musi być imię, nazwawszy nadawcy, adres, miasto. Warto także zamieścić nadawcę. Dzięki temu, gdy przesyłka zaginie, to dojdą one z powrotem do osoby wysyłającej. Jeżeli wysyłamy jakiś wartościowy przedmiot, na przykład sprzedany na aukcyjnym portalu internetowym, to należy wybrać przesyłki pocztowe polecone. Będziemy mieli wtedy pokwitowanie odbioru. Także może być ona nadana ekonomicznie lub priorytetowo wo. Będzie ona dostarczona do rąk odbiorcy przez listonosza, nie zostanie wrzucona do skrzynki. Natomiast jeżeli mamy bardzo ciężkie przedmioty do wysłania, to należy wybrać przesyłki pocztowe – paczka pocztowa. Możemy wysłać paczkę do trzydziestu kilogramów. Cena jest także zależna od gabarytu, wagi, jak i od tego, czy wybierzemy przesyłki pocztowe ekonomiczne lub priorytetowe. Podsumowując, jeśli chcemy coś wysłać, to warto korzystać z usług Poczty Polski.
Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Porady dla wszystkich kupujących samochody. Dowiedz się co warto wiedzieć przed zakupem konkretnego modelu auta. Poznaj ich słabe punkty i ustrzeż się przed przyszłymi awariami auta.

Listopad 2014

P W Ś C P S N
« pażdziernik   grudzień »
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31